Z Małym Księciem w wirtualnym świecie

Klasy siódme na lekcjach języka polskiego próbowały odpowiedzieć na pytania: Jak zdobyć przyjaciela? Na czym polega prawdziwa przyjaźń? Jak widzą świat dzieci, a jak dorośli? Co jest w życiu człowieka naprawdę ważne? Przewodnikiem po świecie wartości był Mały Książę. By go lepiej poznać, korzystaliśmy z wydania książki z dostępem do wirtualnej rzeczywistości. Uczniowie mogli podlać Różę, zapalić latarnię, wyrywać baobaby, czyścić wulkany, przyglądać się mieszkańcom planet i stać się towarzyszami przygód Małego Księcia. Nowa technologia pobudziła wyobraźnię i kreatywność siódmoklasistów. Z własnej inicjatywy przeprowadzili sondę uliczną, w trakcie której pokazywali mieszkańcom Krakowa rysunek słonia zamkniętego w wężu boa. Zadaniem ankietowanych było określenie tematu ilustracji. Odpowiedzi czasem zaskakiwały i dawały do myślenia. Staraliśmy się też spojrzeć na B-612 z perspektywy naukowej, zastanawialiśmy się, czy tak mała planeta mogłaby istnieć. Zobaczyliśmy, jak Mały Książę inspiruje artystów, słuchaliśmy piosenek, oglądaliśmy fragmenty teatru piasku, zajrzeliśmy na stronę internetową poświęconą książce. Miejmy nadzieję, że złotowłosy chłopiec i zdobyta przez niego mądrość na długo zostaną w pamięci uczniów.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Z Małym Księciem w wirtualnym świecie