Mikołajkowe laboratorium fizyków w IFUJ

Co robią fizycy wczesnym rankiem 6 grudnia? Sądzicie, że szukają prezentów? Nic bardziej mylnego - wstają o piątej rano, aby dotrzeć na Ruczaj na laboratorium w I Pracowni Fizycznej Instytutu Fizyki UJ.

fot. Stanisław Podolski (8b)

A wracając do meritum, to tematyka wykonywanych doświadczeń była różnorodna.  Ci, którym dane już było poznać piękno funkcji trygonometrycznych, czytaj licealiści, wyznaczali współczynniki tarcia statycznego i kinetycznego z użyciem równi pochyłej, a pozostali, czyli ósmoklasiści - zależność oporu elektrycznego metali od temperatury i gęstość ciał, w tym tych o nieregularnych kształtach.

Co tu dużo mówić,  było ciekawie, czas płynął szybko, a my bawiliśmy się przednio  - jak zawsze w IFUJ.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Mikołajkowe laboratorium fizyków w IFUJ