Strona główna

Jasełka

     Klasy II wraz z wychowawczyniami przygotowały przepiękne przedstawienie jasełkowe, które mogliśmy obejrzeć, 17 grudnia. W spektaklu wzięli udział wszyscy uczniowie klas drugich. Każdy odegrał swoją rolę znakomicie. Czy to Matka Boża, czy św. Józef, czy aniołowie i pastuszkowie – każdy wypadł rewelacyjnie! To zasługa wielu prób przeprowadzonych przez wychowawczynie, ale także ćwiczeń w domu z rodzicami. Wszyscy też pięknie śpiewali nieznane kolędy i pastorałki. Było uroczyście, kolorowo i nastrojowo, a czasem nawet wesoło, gdy pastuszkowie – górale żartowali przy ognisku.

Życzymy, by w sercu każdego narodził się w te święta Bożego Narodzenia Pan Jezus!

Zapraszamy do galerii

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Poniedziałek 2020-01-27, 3. tydz. zwykły
    Mk 3,22-30
    Uczeni w Piśmie, którzy przyszli z Jerozolimy, mówili o Jezusie: „Ma Belzebuba i przez władcę złych duchów wyrzuca złe duchy”.
    Wtedy Jezus przywołał ich do siebie i mówił im w przypowieściach: „Jak może szatan wyrzucać szatana? Jeśli jakieś królestwo wewnętrznie jest skłócone, takie królestwo nie może się ostać. I jeśli dom wewnętrznie jest skłócony, to taki dom nie będzie mógł się ostać. Jeśli więc szatan powstał przeciw sobie i wewnętrznie jest skłócony, to nie może się ostać, lecz koniec z nim. Nie, nikt nie może wejść do domu mocarza i sprzęt mu zagrabić, jeśli mocarza wpierw nie zwiąże, i wtedy dom jego ograbi.
    Zaprawdę powiadam wam: wszystkie grzechy i bluźnierstwa, których by się ludzie dopuścili, będą im odpuszczone. Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego”. Mówili bowiem: „Ma ducha nieczystego”.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj