Strona główna

ŚWIĘTO SZKOŁY

Wczoraj 22 stycznia świętowaliśmy! W tym dniu przypada wspomnienie liturgiczne naszej błogosławionej patronki Laury, zatem jak co roku odbyło się w naszej szkole Święto Szkoły i Patronki.

Co roku na nowo przyglądamy się naszej patronce – Laurze Vicuni, która dzięki niezwykłym cechom charakteru, niezłomności w dążeniu do celu, konsekwencji i poświęceniu stała się wielkim człowiekiem.  Dzięki szczególnej łasce Bożej została wyniesiona na ołtarze.Tych dwóch darów właśnie życzymy wszystkim uczniom i sympatykom naszej szkoły – silnego, dojrzałego charakteru i Bożej łaski, połączonej z pełnym do Niego zaufaniem. Poprosimy siostrę dyrektor Magdalenę Szlachcic o przywitanie naszych wyjątkowych gości.

Jak zwykle Boska Trupa, znany nam bardzo dobrze szkolny teatr, działający pod opieką pani Lidii Czarnowicz i pani Małgorzaty Mazanek, przygotowała dla nas wszystkich przedstawienie pod tytułem „Nagroda”. Scenariusz spektaklu napisał pan Marcin Kobierski, aktor Teatru Bagatela, który pomagał również członkom Boskiej Trupy podczas prób. 

Przedstawienie było świetne. Mieszkańcy Gazeciarni bardzo wiele zyskali i w końcu na nowo nauczyli cieszyć się życiem i znaleźli radość w pomaganiu innym. Mamy nadzieję, że to przesłanie zostanie w naszych sercach i będzie się przypominało na co dzień na szkolnych korytarzach.

Siostra Dyrektor Magdalena Szlachcic wręczyła również tytuł Przyjaciela Szkoły. Otrzymał go nasz Ksiądz Proboszcz Paweł Kubani.

Na koniec – co już stało się tradycją – pomachaliśmy wszyscy Laurze. Niech się wstawia za nami!

Zapraszamy do galerii

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2020-02-18, 6. tydz. zwykły
    Mk 8,14-21
    Uczniowie Jezusa zapomnieli wziąć chlebów i tylko jeden chleb mieli ze sobą w łodzi. Wtedy Jezus im przykazał: „Uważajcie, strzeżcie się kwasu faryzeuszów i kwasu Heroda”. Oni zaczęli rozprawiać między sobą o tym, że nie mają chleba. Jezus zauważył to i rzekł im: „Czemu rozprawiacie o tym, że nie macie chleba? Jeszcze nie pojmujecie i nie rozumiecie, tak otępiały macie umysł? Macie oczy, a nie widzicie: macie uszy, a nie słyszycie? Nie pamiętacie, ile zebraliście koszów pełnych ułomków, kiedy połamałem pięć chlebów dla pięciu tysięcy?” Odpowiedzieli Mu: „Dwanaście”. „A kiedy połamałem siedem chlebów dla czterech tysięcy, ile zebraliście koszów pełnych ułomków?” Odpowiedzieli: „Siedem”. I rzekł im: „Jeszcze nie rozumiecie?”

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności ŚWIĘTO SZKOŁY